Domy

Energooszczędne

Dom inteligentny

  • energooszczędny,

  • bezpieczny,

  • wygodny.

Dom  o powierzchni 190 m kw z użytkowym poddaszem i garażem. Zaprojektowany funkcjonalnie i nowocześnie. Spełnia wymagania budynku energooszczędnego, a inteligentne zastosowanie w budynku zapewniają komfort i poczucie bezpieczeństwa domownikom.

Unikalne rozwiązanie alarmowe zainstalowane w budynku – w razie zagrożenia system uruchamia nie tylko alarmowy sygnał dźwiękowy, ale również oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne budynku skutecznie odstraszając intruza. Zastosowane rozwiązanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa domownikom.

Rozwiązania inteligentne

Dom wyposażony jest
w system umożliwiający zarządzanie instalacjami
i urządzeniami za pomocą smartfona.

 

Dzięki temu można zdalnie obsługiwać i kontrolować m.in. domofon, oświetlenie w domu oraz wokół niego, system zraszaczy w ogrodzie (uruchamianie podlewania ogrodu), podnoszenie i opuszczanie rolet zewnętrznych.

W ten sam sposób regulować można temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach oraz instalację alarmową w budynku.

 

Zdalne zarządzanie umożliwia też stały podgląd wideofonu z możliwością komunikacji i nagrywania obrazu z wideofonu.

 

Dzięki temu nawet nie będąc w domu wiemy, co się w nim dzieje.

domy-energooszczedne-2.jpg
domy2.jpg

Energooszczędność

Energooszczędność

  • Inteligentny system zarządzania energią grzewczą – dom został podzielony na strefy, każda z nich może być ogrzewana oddzielnie, co pozwala na ustawienie różnej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach w zależności od potrzeb domowników. Zarządzanie ogrzewaniem odbywa się za pomocą panelu sterującego z wewnętrznym komputerem zamontowanym w budynku (na wyposażeniu budynku).

  • Kontrola nasłonecznienia pomieszczeń – dodatkowa, przydatna funkcja umożliwiająca zdalne oraz automatyczne sterowanie żaluzjami zewnętrznymi (ochrona budynku przed wyziębieniem lub przegrzaniem).

domy-energooszczedne-3.jpg
  • Zwarta, prosta bryła budynku. Stolarka drzwiowa i okienna (okna trzyszybowe) o niskim współczynniku przenikania ciepła. Izolacja termiczna (docieplenie zewnętrzne) o grubości 20 cm. Dom spełnia warunki techniczne w zakresie energooszczędności, jakim zgodnie z przepisami będą podlegały budynki mieszkalne w 2020 r.

  • Zainstalowanie pompy ciepła oraz systemu rekuperacji umożliwiającego odzyskiwane ciepła pozwala na znaczną redukcję kosztów ogrzewania domu – do 40 proc. rocznie.

  • System ogniw fotowoltaicznych umożliwia produkcję energii odnawialnej na własne potrzeby oraz jej sprzedaż (tzw. energetyka prosumencka).

  • Facebook
  • Instagram